טיפים מקצועיים וחשובים לבחירת יועץ נדל

"מישהו לרוץ איתו" - את מי לקחת לצדך בזמן החלטה חשובה בחיים של רכישה / מכירה של נכס?
ראיון עם תומר אוהב ציון וירדנה שנק, שותפים בסוכנות הנדל"ן סנצ'ורי 21 רחביה ירושלים
תחום סוכני הנדל"ן, או במינוח המצוי יותר 'המתווכים', הפך בשנים האחרונות לפופולארי במיוחד. מספר רב של מתווכים מציף את שוק הנדל"ן הירושלמי בין אם מדובר בעיסוק עיקרי או בעיסוק מזדמן שהוא 'על הדרך'. הדרך להפוך למתווך נדל"ן מורשה פשוטה וקלה ואינה מצריכה תנאי קבלה קשוחים, ידע מקצועי או ניסיון מוקדם בתחום. נהפוך הוא, עבור רישיון תיווך נדרש לעבור את מבחן תיווך ולשלם את האגרה השנתית, ומשם הדרך לעולם הנדל"ן פתוחה. הרוויה בתחום התיווך לא תמיד עושה טוב לענף והכמות לעיתים פוגמת באיכות המקצוע "כמו בכל תחום בחיים ידע, מקצועיות וותק משפיעים על האיכות ". אומרת ירדנה שנק, שותפה בסוכנות הנדל"ן סנצ'ורי 21 בירושלים "עסקת נדל"ן היא אחד הדברים הכי משמעותיים שאדם עושה בחיים ועל כן חשוב מאוד שהצרכן המחפש לרכוש או למכור דירה יידע לבחור נכון את סוכן הנדל"ן שלו על מנת לקבל את העסקה הטובה ביותר בדרך הנכונה והבטוחה ביותר".
סנצ'ורי 21 ירושלים הממוקם ברחביה הינו משרד תיווך נדל"ן מוביל בירושלים כבר למעלה מ-23 שנה. הסוכנות, בהנהלת השותפים תומר אוהב ציון וירדנה שנק, מתמחה בנכסים יד שנייה ופרויקטים חדשים בשכונות המרכזיות בעיר ועובד עם לקוחות מקומיים ותושבי חוץ. הסוכנות שהינה זכיינות של סנצ'ורי 21 העולמית נבחרה לסוכנות המצטיינת של הרשת בישראל. 
שנק: "לסוכן הנדל"ן ישנה חשיבות מכרעת לאורך כל ההליך של עסקת נדל"ן. הוא זה שצריך למצוא את הנכס המתאים ביותר לצרכי הלקוח, להיות מעורב בכל פרט ופרט, לשלוט בחומר בצורה משולמת, בקריאת תסריטי דירה ובנסחים, לחבר עם אנשי מקצוע לצורך השלמת מידע, לדאוג לכל האינטרסים של הלקוח ולהוביל אותו באופן מקצועי ובטוח עד להשלמת העסקה".
מהם הטיפים המקצועיים החשובים בבחירת סוכן נדל"ן ?
מדובר באנשים מול אנשים. ראשית, יש לבחור סוכן נדל"ן שבעל הנכס או הרוכש מרגיש בטוח מולו. בשלב הבא בוחנים אם יש לו ידע ומקצועיות, ואם לא אז משרד קיים מקצועי המלווה אותו בתחילת הדרך ויש מענה שמכיר את שוק הנדל"ן הירושלמי על בוריו, את רמות המחירים של העסקאות, את המגמות הבולטות שיש בשוק ובעיקר שעשו כבר הרבה עסקאות, כלומר ללכת על בטוח. שנית, חשוב לקבל המלצות על סוכנים מחברים וממשפחה שעברו תהליך טוב והיו מרוצים מאותם סוכנים. ישנה חשיבות עליונה בתחום התיווך לכנות , יושרה והגינות המהווים את אבני היסוד להצלחה בתחום התיווך ובכלל בחיים. דבר נוסף, חשוב שתיווך הנדל"ן זהו העיסוק העיקרי ותחום ההתמחות המרכזי של אותו סוכן. לא כל מי שמחזיק רישיון תיווך הוא מתווך מקצועי ומנוסה ששולט בכל הפרטים ובשוק הנדל"ן. כמו –כן חשובה שתהיה אינטליגנציה רגשית, שיבינו את צרכי הלקוח ושייתנו את הכול לטובת הלקוח בהכוונה מקצועית ונכונה עד להשלמת העסקה שתהיה הכי מתאימה וטובה עבורו. כמובן שיש לדעת לנהל משא ומתן באופן מקצועי על מנת לסגור את העסקה לשביעות רצונו של הלקוח.   
מה לגבי תושבי חוץ ?
בכדי לעבוד עם תושבי חוץ דרושה התמחות סופר מקצועית בתחום הזה. תושבי חוץ מודעים לחשיבות של יועץ הנדל"ן ומאוד מאמינים בו. אחד החוזקות והיתרונות של סנצ'ורי 21 ירושלים הוא המומחיות שלנו בתושבי חוץ. זהו משחק שונה לגמרי מהעבודה עם ישראלים. חייבים להכיר באופן מוחלט את המנטליות של תושבי החוץ ואת הצרכים והדרישות הייחודיות שלהם בדירות בירושלים. בנוסף, צריך לשלוט ולדעת היטיב איך לנהל ולבצע את כל ההליך החל מיצירת הקשר הראשוני מולם כלה באיתור אחר הנכס המתאים, לחבר אותם לליווי בנקאי, עו"ד, שמאות במידה וצריך, דרך המשא ומתן ועד לסגירת העסקה. יהודים מהעולם מהווים מאז ומתמיד שחקן מרכזי בשוק הנדל"ן הירושלמי וההערכה היא שזה יתפוס יותר תאוצה בשנים הקרובות. הקורונה והאנטישמיות הגואה באירופה ובארה"ב מביאים להתעניינות רבה של היהודים מחו"ל בנדל"ן בעיר ואנו מרגישים את זה בצורה בולטת בשטח.
כתבה למוסף הנדל"ן עיתון כל העיר - פסח 2021
לצפייה בכל נכסי הסניף, לחצו על הקישור: 
https://www.century21.co.il/index.php?type=search&branch=10